Најубавите спални соби на светот!

Различни стилови на спални соби за сечиј вкус:          

Трпезариска маса и столици кои го отсликуваат вашиот карактер

Трпезаријата го собира целото семејство и пријателите на едно место. Во неа разговараме, јадеме, се смееме, едноставно поминуваме убави моменти. Исто така таму семејството ги носи и најважните одлуки. Потрудете се да изберете трпезариска маса и столици, кои колку и да звучи чудно, ќе одговараат на вашиот темперамент.

Оргинални и уникатни детски соби

За детето неговата соба е повеќе од соба за спиење. Таа треба да има простор за игра, за релаксација, за учење и за складирање. Бидејќи во денешно време становите се мали ви предлагаме детски соби во кои сите елементи се сместени на еден ѕид. Композицијата од елементи овозможува максимална функционалност, а притоа ги следи најновите […]

Есенски идеи за вашиот дом

Летото си заминува, а наближуваат дождливи денови, па ви предлагаме неколку есенски идеи за внесување топлина во домот.

Нов тренд во светот на мебелот!

Во тренд се маси со централно поставени ногарки, со топ од мермер или пак керамика. Ви ги претставуваме најновите трендови во уредувањето на домот, каде централна точка се трпезариските маси преку кои е изразена дизајнерската слобода, оптимизмот и растечката енергија.  Трпезариските маси се разновидни во поглед на формата, големината и бојата како и во поглед на […]

До двор од соништата со Карес!

Во денешно време не постои човек кој не би сакал да има убаво уреден двор каде ќе може да помине повеќе време како со семејството така и со пријателите. Во овие топли денови дворот е едно од омилените места за одмор и опуштање. Заедно со пријателите, во убавата сенка може да приготвите скара,  да прочитате […]

“App”- странична масичка инспириранa од светот на мобилните апликации

“App” е странична масичка со иновативен дизајн која е специјално направена за да ги задоволи потребите на модерниот свет. Името и обликот на оваа масичка “App” дизајнирана од Radice Orlandini, се инспирирани од светот на мобилните апликации.  

Новите форми на комодички кои се во мода:

Се’ повеќе сме сведоци на фактот дека еклектичните ентериери се во мода во полседните неколку години. Интересната игра при комбинирање на различни форми и стилови во мебелот овозможија целосно да се исфрлат од мода комплетите од неколку парчиња мебел наменети за една просторија. Оваа промена во уредувањето најмногу може да се забележи во спалните соби […]

Кујни кои предизвикуваат воздишки на восхит:

Примерот на кујните кои што ќе ги видите во продолжение се она што само италијанците можат да го создадат како дизајн, а ние сме сеуште многу чекори наназад во однос на размислувањата за формата и функцијата на истите.

Полици кои никогаш не можат да станат здодевни:

Формата на полиците повеќе не е единствениот начин на кој што може да се постигне уметнички приказ на еден простор. Италијанската компанија за мебел Santa Lucia која секогаш се стреми кон што поиновативен и софистициран дизајн, овој пат создаде линија на полици кои не би можеле да излезат од мода и никогаш не би ни […]